يكشنبه 30 تير 1398   20:26:33
شما اینجا هستید :
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 • 1396/9/21 سه‌شنبه
 • دیدار فرماندار بویراحمد با فرمانده ؛ حلقه اشک در چشمان رزمنده و صلابت فرمانده
  فرماندار بویراحمد با فرمانده خود در هشت سال جنگ تحمیلی دیدار کرد.

  فرماندار بویراحمد با فرمانده خود در هشت سال جنگ تحمیلی دیدار کرد.
   محمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد در راستای بازدید از جامعه ایثارگران وخانواده معظم شهداءبا حضور سید محمود داربام مشاور استاندار در امور ایثارگران با علیمردان روستا فرمانده گردان امام علی (ع) تیپ ۴۸ فتح در دفاع مقدس دیدار کرد.
  نظری بعد از هشت سال جنگ تحمیلی هیچ‌وقت دیگر فرمانده خود را ندید تا اینکه بر حسب اتفاق دو باره به هم می‌رسند. علیمردان روستاد فرمانده گردان امام علی(ع) تیپ ۴۸ فتح که نام کوچک نظری فرماندار بویراحمد را فراموش کرده بود، می‌گوید: در عملیات کربلای ۵ در شلمچه وقتی از ناحیه سر آقای دکتر نظری مجروح شده بود، من فکر می‌کردم او شهید شده است.
  روستاد ادامه داد: تا مدتی او را به عنوان شهید اعلام کرده بودند و حتی اسم آقای نظری جزء لیست شهدا نوشته شده بود اما بعداً با خط قرمزی اسم او را خط زدند. من خیلی دنبال آقای نظری گشتم و تا نهایت او را در کسوت فرمانداری بویراحمد دیدم.

  در این دیدار فرمانده و رزمنده هشت سال جنگ‌ تحمیلی یاد خاطرات روزهای سخت آن دوران کردند.
  فرمانده گردان امام علی(ع) تیپ ۴۸ فتح گفت: مظلومیت بچه‌های ما (رزمندگان) هیچ وقت یادم نمی‌رود در عملیات شلمچه چنان بر سر ما آتش می‌ریختند که حد نداشت. فرماندار بویرحامد در ادامه صحبت‌های او گفت: در مقابل ۱۰۰ گلوله آنها ما یک گلوله شلیک می‌کردیم.

  در ادامه محمد کاظم نظری افزود: مردم باید قدر دلاورمردی‌های رزمندگان و فرزندان خود را بدانند و آسایش و آرامشی که الان بر جامعه ما حاکم است را مدیون شهدا هستیم. و کاش کسانی که الان در آسایش و رفاه به سر می‌برند، می‌دانستند فرزندان این کشور چه رنج‌ها و مشقت‌های را متحمل شده‌اند.
  وقتی فرمانده از اتفاقات تلخ آن روز سخن می‌گفت، رزمنده آه حسرتی کشید و گفت: کاش ما هم شهید می‌شدیم تا هیچ گاه دچار آلودگی‌های این دنیا نشویم. اشک در چشمان محمدکاظم نظری حلقه زده بود.
  محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد حدود ۳۰ سال بعد از مجروح شدنش علیمردان روستاد فرمانده گردان امام علی(ع) تیپ ۴۸ فتح را دو باره ملاقات کرد.

  كلمات كليدي : فرمانداربویراحمد , دیدار با فرمانده , جنگ تحمیلی

  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما