يكشنبه 30 تير 1398   20:23:49
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/9/12 يكشنبهاعتبارات بی سابقه دولت برای شهرداری یاسوج
پیشنهاد ویژه فرمانداری بویراحمد برای یک مشکل پیش بینی نشده
فرماندار بویراحمد به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی این شهرستان در خصوص خدمات دولت به شهرداری ها و همچنین هزینه هایی که در به ثمر رساندن پروژه ها انجام داده و در سال جدید هم اعتبارات ویژه ی دولت در جهت رفع مشکلات شهری ، تخصیص داده ، توضیحاتی ارائه داد.

شهرستان بویراحمد به عنوان بزرگترین شهرستان و مرکز آن شهر یاسوج به عنوان بزرگترین شهر استان و پایتخت طبیعت ایران همواره با مشکلات و معضلات عدیده‌ای روبرو بوده است در همین راستا مدیریت بر این شهرستان با وجود شهر مهاجر پذیری مانند یاسوج با چالش‌های فراوانی روبروست.
این شهر با توجه به اینکه یکی از مهمترین نقاط گردشگر پذیر استان کهگیلویه و بویر احمد می باشد نیازمند نگاه و البته توانایی مدیریتی ویژه می باشد.
مدیریت شهرداری بر شهر یاسوج و دیگر شهرداران شهرهای شهرستان بویراحمد ، نیازمند بودجه های کلانی است که از عهده منابع داخلی این شهرداری ها خارج است .
یکی از موضوعات مطرح شده میزان ارائه خدمات به این شهرها خصوصا شهر یاسوج از طرف دولت می باشد؛ چرا که معمولاً اقدامات توسعه ای که در این شهر صورت می‌گیرد به نام شهرداری و منابع داخلی آن عنوان می‌شود .

نکته دیگر مربوط به شهر یاسوج وجود مشکلاتی در سطح شهر است که به دغدغه های مهم مسئولین شهرستان و استان تبدیل شده است مانند ترافیک سنگین شهر ، مشکلات محله بختیاری ها ، موضوع پل های سوم و چهارم بشار و برخی معضلات دیگر که وقت و هزینه های زیادی را صرف خود کرده اند اما هنوز به نتیجه نرسیده اند.

فرماندار بویراحمد به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی این شهرستان در خصوص خدمات دولت به شهرداری ها و همچنین هزینه هایی که در به ثمر رساندن پروژه ها انجام داده و در سال جدید هم اعتبارات ویژه ی دولت در جهت رفع این مشکلات ، تخصیص داده ، توضیحاتی ارائه داد.

پل سوم بشار و تخصیص اعتبارات کلان
دکتر محمد کاظم نظری گفت : یکی از پروژه ها که وقت زیادی را به خود اختصاص داد و هنوز هم به نتیجه نرسیده است پل سوم بشار است که در سال اخیر از طرف دولت و تخصیص های شهرستان اعتبارات ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شده است.
نظری افزود : از محل اعتبارات ارتقاء شاخص های شهرستان بویراحمد ۱۵ میلیارد تومان به این پل اختصاص داده شده است که رقم بی‌سابقه‌ای است.
وی گفت : در همین زمینه و برای همین پروژه ۳ میلیارد تومان از اعتبارات استانی و نفت تخصیص داده شده است، ضمن اینکه از اعتبارات ماده ۱۸۰ که حالا به نام اعتبارات متوازن نامیده می شود مبلغ ۲ میلیارد و از منابع حوزه بحران هم 1 میلیارد به آن اختصاص داده شده است و در مجموع ۲۱ میلیارد تومان برای این پروژه که حساس ترین پروژه شهرستان و استان است، تخصیص داده شده است.
پیشنهاد ویژه فرمانداری برای یک مشکل پیش بینی نشده
محمد کاظم نظری افزود : در مورد پل سوم بشار و خروجی آن به سمت اکبرآباد و ایجاد ترافیک سنگین در آن منطقه متاسفانه پیش بینی های لازم صورت نگرفته بود اما فرمانداری بویراحمد با ارائه یک پیشنهاد که به تصویب رسید ادامه این جاده بعد از پل بشار را با استفاده از ایجاد یک جاده جدید از سمت رودخانه فصلی که از پل سرابتاوه نزدیک پلیس راه جدید به سمت مازه خریده می آید ، پیش بینی کرده است.

وی گفت : با توجه به اینکه این اراضی مالکیت آنها متعلق به دولت است و نیاز به تملک اراضی ندارند جاده اولیه خاکی احداث می‌شود که فعلاً از طرف کسی به این اراضی تجاوز و تملک صورت نگیرد و در آینده به عنوان جاده‌ای که به پل سوم مرتبط می شود و بار ترافیکی این مسیر را از اکبر آباد بردارد و مستقیماً پل سوم را به جاده شیراز – یاسوج متصل می نماید.

نظری افزود : این پیشنهاد فرمانداری ، اعتباری۲۰۰ میلیون تومانی برای کار مطالعات و شروع آن در نظر گرفته شده است که برای شروع کار کافی است و در سال‌های بعد به صورت جدی پیگیری و مشکل پیش بینی نشده این پل نیز برطرف خواهد شد.

اعتبارات بی سابقه دولت برای شهرداری یاسوج /مشکل محله بختیاری ها حل می شود
نظری در ادامه به کمک های دولت به پروژه‌های حوزه شهری اشاره کرد و گفت : در خصوص بهسازی معابر سطح شهر از محل اعتبارات متوازن یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و از محل اعتبارات استانی ۵۳۰ میلیون تومان که در مجموع ۲ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان بویراحمد در خصوص مشکلات موجود در محله بختیاری ها که هر سال دچار آبگرفتگی می‌شود گفت : همه این مشکلات هم به خاطر عدم تامین اعتبار یا کم کاری مسئولین نبوده است و بیشتر این مشکلات به خاطر وجود معارضات و تجاوز به حریم خیابان توسط ساکنین است، اما برای رفع مشکلات این منطقه از شهر، مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار ویژه دولتی در نظر گرفته شده است.
دکتر نظری در خصوص یکی دیگر از مشکلات شهر یاسوج گفت : پل چهارم نزدیک بیمارستان امام سجاد چند سالی است که به صورت نیمه کاره مانده است و پیشرفت چندانی نداشته است اما در سال جدید از محل اعتبارات استانی یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان و از محل اعتبارات متوازن ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان که مجموعا ۶ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان می‌شود کنار گذاشته ایم و در خصوص این پروژه ، بی پولی و کم پولی وجود نخواهد داشت.

محمدکاظم نظری یکی دیگر از مشکلات سطح شهر یاسوج را دسترسی به بیمارستان امام سجاد خصوصاً در فصول گردشگری عنوان کرد و افزود : یک جاده ویژه برای دسترسی به این بیمارستان اختصاص داده شده که با نصب گاردریل و آسفالت نمودن آن آمبولانس ها می توانند بدون برخورد با ترافیک این مسیر به بیمارستان دسترسی داشته باشند و برای احداث این جاده با نصب گاردریل و آسفالت نمودن آن ۴۰۰ میلیون تومان از طرف دولت تخصیص داده شده است.
روشنایی منطقه گردشگری مهریان متولی مشخصی نداشت
فرماندار شهرستان بویراحمد افزود : تاکنون در خصوص طرح جامع ترافیک هیچ اقدامی صورت نگرفته بود. برآورد کارشناسان شهرداری برای این طرح جامع ۳۰۰ میلیون تومان بود که همه مبلغ آن توسط دولت تخصیص داده شده است.

وی گفت : موضوع روشنایی منطقه گردشگری تنگ مهریان متولی مشخصی نداشت و بین دستگاه‌ها در خصوص متولی آن اختلاف نظر وجود داشت اما امسال دولت مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری جهت اجرای کامل پروژه روشنایی این منطقه گردشگری اختصاص داد تا این مشکل به طور کامل و برای یک بار حل و به بهره برداری برسد.
اعتبارات بی سابقه برای شهرداری ها / شهرداران در خصوص اعلام اعتبارات دولتی به خود منصفانه سخن بگویند
فرماندار بویراحمد در ادامه سخنان خود گفت : دولت کمک های زیادی به شهرداری‌ها نموده و امسال هم بیشتر و بی سابقه این کمک را انجام می دهد به طوری که در شهرستان بویر احمد تمام شهرداری ها از این کمک ها بهره برده‌اند و انتظار این است که شهرداران در ارائه گزارشات خود از کمک های بی سابقه دولت به خود هم اشاره نمایند.

نظری در خصوص اعتبارات ویژه دولت به شهرداری ها افزود : برای پروژه های بهسازی معابر در شهر مارگون ۵۴۰ میلیون تومان که افزایش ۲۲ درصدی را نشان می دهد در دیگر شهرداری ها هم بدین گونه است در گراب ۳۶۰ میلیون تومان ، مادوان ۸۵۰ میلیون تومان ، چیتاب ۳۸۰ میلیون تومان و شهرداری یاسوج ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی گفت : در شهر یاسوج افزایش ۷۰ درصدی را از محل اعتبارات متوازن نشان می دهد ضمن اینکه تاکنون ۳۰ درصد اعتبارات تخصیص داده شده است و مسئولان شهرداری ها باید مراجعه و با ارائه اسناد اعتبارات خود را دریافت نمایند.

فرماندار بویراحمد گفت : از طرف دولت به شهرداری ها توجه جدی شده است و من قبلاً هم گلایه کردم که گاهی برخی شهرداران این مبالغ را که مبالغ کلانی هم است به عنوان منابع داخلی اعلام می‌کنند در صورتی که اینها منابع دولتی بوده است البته نیازهای ما در یاسوج بسیار بیشتر از این مبالغ است ضمن اینکه مهاجرت به این شهر بسیار زیاد بوده و اعتبارات ویژه تری را هم طلب می‌کند اما اختصاص دولت به شهرداریها بسیار خوب و مبالغ کلانی است.
دکتر نظری گفت : در سال های گذشته برخی دستگاه ها نتوانسته اند اعتبارات را جذب کنند و باعث شده دیگر دستگاه ها اقدام به جذب این اعتبارات نمایند لذا کم کاری شهرداران در خصوص لزوم اقدام به موقع باید حساسیت نشان داده و انتظار این است که هرچه سریعتر به سازمان مدیریت مراجعه و موافقت نامه ها را مبادله کنند تا مانند سال های گذشته نشود که بر اثر عدم جذب اعتبارات توسط آن‌ها دیگر دستگاه‌ها آن اعتبارات را جذب نمایند.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما