يكشنبه 30 تير 1398   20:26:04
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/9/20 دوشنبهدر بازدید مشترک فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد
بازسازی دو مدرسه و حل مشکلات آب و برق مدارس بخش کبگیان
فرمانداری بویراحمد با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی تاکنون تلاش های زیادی برای بر طرف نمودن مشکلات برخی مدارس انجام داده است .

سومین بازدید مشترک فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در سال تحصیلی جدید با حضور سرپرست آموزش و پرورش بویراحمد ، معاون سیاسی فرماندار بویراحمد ، مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس و برخی اعضای شورای اداری بخش کبگیان از مدارس این بخش انجام گرفت.
در این بازدید یک روزه ، که سعی شد از مدارسی که بیشترین مشکلات را داشته اند سرکشی شود ، مسئولین با رایزنی هایی که انجام دادند ، تصمیمات خوبی اتخاذ کردند.
معاون سیاسی فرماندار بویراحمد ضمن اشاره به اقدام مشترک فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت : ما تمام تلاش خود را می نماییم تا مشکلات مدارس این شهرستان حل شود.
عبدالحمید پناهی بر لزوم بازسازی برخی مدارس در بخش کبکیان تاکید کرد و گفت : فرمانداری بویراحمد با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی تاکنون تلاش های زیادی برای بر طرف نمودن مشکلات برخی مدارس انجام داده است .
پناهی در ادامه خطاب به مسئولین بخش کبگیان گفت : با توجه به مصوبه ای که در فرمانداری داشته ایم هیچ دستگاه خدمات رسانی نباید به بهانه بدهی ، اقدام به قطع برق ، آب و یا گاز مدارس نماید.
سرپرست آموزش و پرورش بویراحمد هم مهمترین مشکلات مدارس بازدید شده را در چند مورد عنوان کرد و گفت : برخی مدارس نیاز به بازسازی کامل دارند ، بعضی از مدارس هم قابل تعمیر هستند که امیدواریم بتوانیم در این سفرهای مشترک بخشی از این مشکلات را حل کنیم.
مرادی افزود : حقیقتا مشکلات مدارس بسیار زیاد است و انتظار همکاری بیشتری از دستگاه ها وجود دارد که البته بکاگیری ظرفیت خیرین در چنین مناطقی بسیار حائز اهمیت و حل کننده بسیاری از مشکلات خواهد بود.
مرادی با بررسی مشکلات موجود گفت؛ انشالله باتخصیص اعتبارمشکل برق مدارس،دلی خمسیر وچالدال وکلگه جلیل دراسرع وقت حل خواهد شد.
معاون سیاسی فرماندار بویراحمد هم ضمن اشاره به اقدام مشترک فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت : ما تمام تلاش خود را می نماییم تا مشکلات مدارس این شهرستان حل شود.
در این بازدید همانند بازدیدهای گذشته ، مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس ، به عنوان مدیر دستگاهی که بیشترین اقدامات در مورد وضعیت فیزیکی مدارس مربوط به وی می شود ، از نزدیک در جریان مشکلات برخی مدارس بخش کبگیان قرار گرفت.
جهان محرابی در بازدیداز مدرسه آب گرمک علیا و وضعیت نامناسب فیزیکی این مدرسه قول داد که در سال آینده یک مدرسه یک کلاسه احداث شود ضمن اینکه مدرسه روستای کلگه جلیل در صورت تسطیح زمین محل احداث بازسازی خواهد شد.
امام جمعه کبگیان باتشکر ازمدیرکل نوسازی مدارس استان،و مرادی مدیرآموزش پرورش شهرستان که در حیطه خدمتگزاری پرتلاش و مسئولیت پذیرند گفت؛ خداوندسبحان صندلی ریاست را در میدان آزمایش خدمت به خلق به انسان عنایت میکند تا آنرا در مرز عدالت محوری بسنجد.

علی وحدانی فرباتشکرازمعاون سیاسی فرماندارگفت؛ جناب آقای پناهی از مسئولین دلسوز وصدیق مردم در فرمانداری بویراحمد می باشند همانطور که امروز جمعی از هزینه های آموزش وپرورش دربخش راتقبل کردند،هروقت ازایشان درخواستگاه کمک به مردم درسطوح مختلف اقدامی شده کوتاهی درامر نکرده اند.
وحدانی فر با اشاره به مشکلات آموزشی در بخش گفت؛ توجه بیشتر به کیفیت سطح آموزش،درسایه تخصیص بودجه برای ساختارفیزیکی مدارس میتواند به پیشرفت تعالی یک جامعه کمک شایانی کند و جلوی مهاجرت بی رویه خانواده ها به اماکن شهری پرجمعیت را بگیرد زیرا اکثر تلاش یک خانواده برای رشد وتعالی درتعلیم وتربیت صحیح فرزندانش میباشد.
مهران گودرزیان بخشدار کبگیان، باتشکر ازآموزش وپرورش بخش گفت؛ انشالله باعملی شدن قول وقرارهای مسئولین ذیربط درسریعترین زمان ممکن مشکلات مکانهای آموزشی حل گردد تا تلاشهای وثوقی مسئول آموزش وپرورش بخش به هدر نرود .
درپایان با جمعبندی قرارشد؛با حل مشکل برق و سرویس بهداشتی مدارس مزبور، باکمک تعداد۲۰۰قلم جایزه ازطرف، دفترامام جمعه مدیرکل نوسازی، آموزش وپرورش شهرستان ومعاونت سیاسی فرماندار به مسئول آموزش وپرورش بخش مسابقات علمی اواخردیماه دربخش برگزار گردد. همچنین بخشدار کبگیان متقبل شد که مخزن نگهداری نفت برای یکی از مدارس را تهیه نماید.
نکات جالب این بازدید
یکی از نکات جالب این بازدید رضایت همگانی معلمین تا مسئولین از مسئول نمایندگی آموزش و پروش که اتفاقا خانم است ، بود به گونه ای که بخشدار کبگیان در جلسه جمع بندی بازدید به صراحت گفت : حقیقتا وقتی در این بخش قرار است اقدامی با همکاری مسئولین انجام گیر بیشترین امید ما به خانم وثوقی و امام جمعه است و انصافا بسیاری از مشکلات بخش با همکاری این دو نفر حل می شود.
نکته جالب دیگر این بازدید پاسخ جالب دو دختر دانش آموز به سئوال معاون سیاسی فرماندار بویراحمد بود. وقتی پناهی از این دو دختر پرسید که می خواهید در آینده چکاره شوید ؟ بی درنگ پاسخ دادند ، پلیس! وقتی از آن ها پرسیدیم دلیل خاصی دارید ؟ یکی از آن ها گفت می خواهم دزدها را دستگیر کنم!
در این بازدیدها بسته های فرهنگی اهدایی از طرف خیرین توسط اداره کل نوسازی مدارس بین دانش آموزان توزیع شد.
البته در این بازدیدها بیشترین ارائه گزارشات و بررسی های صورت گرفته از طرف هادیان ، مسئول خدمات آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد صورت می گیرد که با ارائه دقیق اطلاعات کمک شایانی به اولویت بندی مشکلات می نماید.
و نکته آخر اینکه این اقدام هفتگی با ارزش فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ،می تواند الگویی از همکاری برای دیگر دستگاه هایی که می توانند به نوعی تکمیل کننده خدمات به مردم باشند.

كلمات كليدي : بازدیداز مدارس

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما